Klubmesterskab 19. Marts 2016
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 1 Dreng 25m pladeræs 6 år og yngre med bælte/vinger
1 0.38.94 Magnus H. Marchman
2 0.42.59 Sebastian L. Skrødstrup
3 0.42.78 Martin Johnsen
4 0.44.50 Malthe Hedegaard Grønlykke
5 0.50.40 Asger Skaarup Bæk
6 0.52.53 Gustav Lisby
7 0.57.13 Mads Lagenfeldt
8 0.59.18 August Hougaard Andersen
9 1.07.72 Evald Lyng-Pedersen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 1 Pige 25m pladeræs 6 år og yngre med bælte/vinger
1 0.43.31 Naja Zimmer Krarup
2 0.44.69 Tilde Kiilerich
3 0.46.78 Nanna Skovsborg Hviid
4 0.56.53 Thea Vejen Vestergaard
5 1.08.81 Gaia Skovhus
6 1.17.62 Alma Thomas Nielsen
7 1.48.41 Cecilie Hansen
8 1.55.38 Nanna Tourey
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 2 Dreng 25m pladeræs 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.41.91 Magnus R. P. Lauridsen
2 0.51.38 Søren Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 2 Pige 25m pladeræs 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.33.68 Juliane Riis Christensen
2 0.38.19 Ida Krustrup
3 0.38.88 Josefine BondeJensen
4 1.02.69 Katrine Fruerlund Bech
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 3 Dreng 25m pladeræs 9 år og ældre med bælte/vinger
1 0.34.56 Oliver Christensen
2 0.37.91 Sebastian Vad Jensen
3 0.45.97 Thomas Gregersen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 3 Pige 25m pladeræs 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.31.66 Lykke Mai Nielsen
2 0.40.60 Freja B. Christensen
3 0.42.87 Ida H. Marchman
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 4 Dreng 25m crawl 6 år og yngre med bælte/vinger
1 0.40.37 Asger Skaarup Bæk
2 0.41.00 Martin Johnsen
3 0.43.09 Malthe Hedegaard Grønlykke
4 0.52.03 Magnus H. Marchman
5 0.54.87 Sebastian L. Skrødstrup
6 0.58.87 Mads Lagenfeldt
7 1.02.34 Gustav Lisby
8 1.09.81 Evald Lyng-Pedersen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 4 Pige 25m crawl 6 år og yngre med bælte/vinger
1 0.40.09 Tilde Kiilerich
2 0.51.09 Naja Zimmer Krarup
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 5 Dreng 25m crawl 9 år og ældre med bælte/vinger
1 0.29.06 Oliver Christensen
2 0.36.44 Sebastian Vad Jensen
3 0.44.54 Thomas Gregersen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 5 Pige 25m crawl 9 år og ældre med bælte/vinger
1 0.31.62 Lykke Mai Nielsen
2 0.43.91 Freja B. Christensen
3 0.52.47 Ida H. Marchman
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 6 Dreng 25m crawl 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.29.50 Magnus R. P. Lauridsen
2 0.45.00 Søren Horn Geertsen
3 0.56.37 Adam Bjørkmann
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 6 Pige 25m crawl 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.35.09 Josefine Bonde Jensen
2 0.40.44 Ida Krustrup
3 0.51.00 Katrine Fruerlund Bech
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 7 Dreng 25m bryst 9 år og ældre med bælte/vinger
1 1.00.35 Sebastian Vad Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 7 Pige 25m bryst 9 år og ældre med bælte/vinger
1 1.16.00 Ida H. Marchman
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 8 Dreng 25m rygcrawl 6 år og yngre med bælte/vinger
1 0.46.34 Asger Skaarup Bæk
2 1.00.25 Sebastian L. Skrødstrup
3 1.23.69 Magnus H. Marchman
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 8 Pige 25m rygcrawl 6 år og yngre med bælte/vinger
1 0.42.63 Tilde Kiilerich
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 9 Dreng 25m rygcrawl 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.35.41 Magnus R. P. Lauridsen
2 0.47.00 Søren Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 9 Pige 25m rygcrawl 7 og 8 år med bælte/vinger
1 0.28.75 Lykke Mai Nielsen
2 0.37.63 Juliane Riis Christensen
3 0.42.16 Josefine Bonde Jensen
4 0.48.63 Ida Krustrup
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 10 Dreng 25m rygcrawl 9 år og ældre med bælte/vinger
1 0.37.62 Oliver Christensen
2 0.43.28 Sebastian Vad Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 10 Pige 25m rygcrawl 9 år og ældre med bælte/vinger
1 0.38.50 Freja B. Christensen
2 0.52.50 Ida H. Marchman
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 12 Dreng 25m bryst 7 og 8 år
1 0.35.81 Asbjørn Eskildsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 12 Pige 25m bryst 7 og 8 år
1 0.35.22 Josefine Folsach Schou
2 0.43.06 Clara Friis Solander
3 0.44.53 Rosa Kamstrup Søndergaard
4 0.47.00 Katrine Fruerlund Bech
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 13 Dreng 25m bryst 9 og 10 år
1 0.28.56 Victor Kamstrup Søndergaard
2 0.44.53 Carl Lisby
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 13 Pige 25m bryst 9 og 10 år
1 0.25.50 Laura Friis Solander
2 0.26.68 Malou Sophie Stormes
3 0.27.97 Stine Fruerlund Bech
4 0.31.12 Mette Bach
5 0.33.38 Tilde Ask Hansen
6 0.45.86 Caroline Z. Klosterskov
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 14 Dreng 25m bryst 11 og 12 år
1 0.25.03 Uffe Ask Hansen
2 0.30.59 Benjamin Rossavik
3 0.32.41 Mark Weaver
4 0.34.65 Milo Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 14 Pige 25m bryst 11 og 12 år
1 0.24.63 Amalie Z. Klosterskov
2 0.26.75 MetteMarie Bitch
3 0.28.41 Kamilla Døssing Poulsen
4 0.31.37 Ronja Krogholt
5 0.33.97 Laura K. Jensen
6 0.41.09 Silje Riis Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 15 Pige 25m bryst 13 og 14 år
1 0.25.82 Jenny C. Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 16 Dreng 25m bryst 15 år og ældre
1 0.18.15 Kasper Levring
2 0.19.78 Jacob Noes
3 0.21.00 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 16 Pige 25m bryst 15 år og ældre
1 0.22.35 Isabella Dalum
2 0.22.59 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 18 Dreng 50m bryst 7 og 8 år
1 1.16.03 Asbjørn Eskildsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 18 Pige 50m bryst 7 og 8 år
1 1.15.32 Josefine Folsach Schou
2 1.30.53 Rosa Kamstrup Søndergaard
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 19 Dreng 50m bryst 9 og 10 år
1 1.03.91 Victor Kamstrup Søndergaard
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 19 Pige 50m bryst 9 og 10 år
1 0.57.31 Laura Friis Solander
2 1.01.65 Stine Fruerlund Bech
3 1.10.65 Mette Bach
4 1.17.12 Tilde Ask Hansen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 20 Dreng 50m bryst 11 og 12 år
1 1.00.03 Uffe Ask Hansen
2 1.11.88 Benjamin Rossavik
3 1.14.06 Mark Weaver
4 1.15.62 Milo Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 20 Pige 50m bryst 11 og 12 år
1 0.58.44 Amalie Z. Klosterskov
2 0.59.06 MetteMarie Bitch
3 1.05.72 Ronja Krogholt
4 1.10.03 Kamilla Døssing Poulsen
5 1.14.38 Laura K. Jensen
6 1.43.63 Silje Riis Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 21 Pige 50m bryst 13 og 14 år
1 0.57.06 Jenny C. Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 22 Dreng 50m bryst 15 år og ældre
1 0.41.16 Kasper Levring
2 0.43.16 Jacob Noes
3 0.46.72 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 22 Pige 50m bryst 15 år og ældre
1 0.48.00 Isabella Dalum
2 0.48.91 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 25 Dreng 100m bryst 9 og 10 år
1 2.19.13 Victor Kamstrup Søndergaard
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 25 Pige 100m bryst 9 og 10 år
1 2.05.34 Laura Friis Solander
2 2.19.00 Stine Fruerlund Bech
3 2.34.22 Mette Bach
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 26 Dreng 100m bryst 11 og 12 år
1 2.11.38 Uffe Ask Hansen
2 2.30.54 Jonas Krag
3 2.37.16 Mark Weaver
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 26 Pige 100m bryst 11 og 12 år
1 2.08.69 MetteMarie Bitch
2 2.35.60 Kamilla Døssing Poulsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 27 Pige 100m bryst 13 og 14 år
1 2.04.84 Jenny C. Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 28 Dreng 100m bryst 15 år og ældre
1 1.33.09 Kasper Levring
2 1.38.00 Jacob Noes
3 1.40.28 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 28 Pige 100m bryst 15 år og ældre
1 1.45.44 Isabella Dalum
2 1.49.03 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 30 Pige 25m rygcrawl 7 og 8 år
1 0.31.31 Mathilde Gaarsted Nielsen
2 0.33.41 Rosa Kamstrup Søndergaard
3 0.36.18 Josefine Folsach Schou
4 0.43.13 Clara Friis Solander
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 31 Dreng 25m rygcrawl 9 og 10 år
1 0.26.47 Victor Kamstrup Søndergaard
2 0.28.12 Sebastian Stormes
3 0.30.47 Carl Lisby
4 0.34.64 Noah Gammelgaard
5 0.37.03 Andreas Klausen
6 0.38.22 Magnus Kjær Skibsted
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 31 Pige 25m rygcrawl 9 og 10 år
1 0.23.00 Malou Sophie Stormes
2 0.25.75 Laura Friis Solander
3 0.32.47 Tilde Ask Hansen
4 0.32.91 Stine Fruerlund Bech
5 0.33.78 Mette Bach
6 0.35.41 Caroline Z. Klosterskov
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 32 Dreng 25m rygcrawl 11 og 12 år
1 0.28.62 Benjamin Rossavik
2 0.35.75 Milo Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 32 Pige 25m rygcrawl 11 og 12 år
1 0.22.84 MetteMarie Bitch
2 0.24.44 Silje Riis Christensen
3 0.24.59 Amalie Z. Klosterskov
4 0.31.22 Laura K. Jensen
5 0.31.75 Kamilla Døssing Poulsen
6 0.34.54 Ronja Krogholt
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 33 Pige 25m rygcrawl 13 og 14 år
1 0.19.91 Emma Christensen
2 0.27.78 Jenny C. Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 34 Dreng 25m rygcrawl 15 år og ældre
1 0.16.59 Kasper Levring
2 0.21.25 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 34 Pige 25m rygcrawl 15 år og ældre
1 0.21.72 Isabella Dalum
2 0.22.47 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 36 Pige 50m rygcrawl 7 og 8 år
1 1.18.69 Rosa Kamstrup Søndergaard
2 1.38.25 Clara Friis Solander
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 37 Dreng 50m rygcrawl 9 og 10 år
1 0.59.57 Victor Kamstrup Søndergaard
2 1.04.78 Sebastian Stormes
3 1.07.25 Carl Lisby
4 1.20.25 Magnus Kjær Skibsted
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 37 Pige 50m rygcrawl 9 og 10 år
1 0.49.66 Malou Sophie Stormes
2 1.16.53 Mette Bach
3 1.18.94 Tilde Ask Hansen
4 1.19.03 Caroline Z. Klosterskov
5 1.31.31 Helena Hedegaard Grønlykke
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 38 Dreng 50m rygcrawl 11 og 12 år
1 1.01.06 Uffe Ask Hansen
2 1.04.06 Benjamin Rossavik
3 1.13.06 Jonas Krag
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 38 Pige 50m rygcrawl 11 og 12 år
1 0.54.19 MetteMarie Bitch
2 0.55.16 Amalie Z. Klosterskov
3 0.57.84 Silje Riis Christensen
4 1.23.38 Ronja Krogholt
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 39 Pige 50m rygcrawl 13 og 14 år
1 0.43.75 Emma Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 40 Dreng 50m rygcrawl 15 år og ældre
1 0.38.62 Kasper Levring
2 0.45.53 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 40 Pige 50m rygcrawl 15 år og ældre
1 0.46.78 Isabella Dalum
2 0.50.50 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 42 Pige 100m rygcrawl 7 og 8 år
1 2.44.00 Rosa Kamstrup Søndergaard
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 43 Dreng 100m rygcrawl 9 og 10 år
1 2.02.84 Victor Kamstrup Søndergaard
2 2.24.94 Carl Lisby
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 43 Pige 100m rygcrawl 9 og 10 år
1 1.47.28 Malou Sophie Stormes
2 2.09.72 Laura Friis Solander
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 44 Pige 100m rygcrawl 11 og 12 år
1 2.01.53 MetteMarie Bitch
2 2.28.02 Silje Riis Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 45 Pige 100m rygcrawl 13 og 14 år
1 1.39.59 Emma Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 46 Pige 100m rygcrawl 15 år og ældre
1 1.46.97 Isabella Dalum
2 1.56.19 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 48 Pige 25m crawl 7 og 8 år
1 0.28.87 Mathilde Gaarsted Nielsen
2 0.29.06 Josefine Folsach Schou
3 0.35.81 Rosa Kamstrup Søndergaard
4 0.46.97 Clara Friis Solander
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 49 Dreng 25m crawl 9 og 10 år
1 0.23.62 Victor Kamstrup Søndergaard
2 0.24.81 Sebastian Stormes
3 0.26.22 Carl Lisby
4 0.27.94 Casper Brandt
5 0.31.46 Magnus Kjær Skibsted
6 0.35.78 Noah Gammelgaard
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 49 Pige 25m crawl 9 og 10 år
1 0.18.47 Malou Sophie Stormes
2 0.23.16 Laura Friis Solander
3 0.24.68 Stine Fruerlund Bech
4 0.29.34 Tilde Ask Hansen
5 0.38.84 Caroline Z. Klosterskov
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 50 Dreng 25m crawl 11 og 12 år
1 0.19.56 Benjamin Rossavik
2 0.20.62 Uffe Ask Hansen
3 0.27.44 Mark Weaver
4 0.33.28 Milo Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 50 Pige 25m crawl 11 og 12 år
1 0.18.91 MetteMarie Bitch
2 0.19.75 Amalie Z. Klosterskov
3 0.24.44 Kamilla Døssing Poulsen
4 0.24.78 Silje Riis Christensen
5 0.25.87 Laura K. Jensen
6 0.34.69 Ronja Krogholt
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 51 Dreng 25m crawl 13 og 14 år
1 0.15.50 Oliver Lund
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 51 Pige 25m crawl 13 og 14 år
1 0.17.28 Emma Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 52 Dreng 25m crawl 15 år og ældre
1 0.13.53 Kasper Levring
2 0.14.81 Jacob Noes
3 0.16.43 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 52 Pige 25m crawl 15 år og ældre
1 0.15.60 Pia Belza
2 0.18.28 Isabella Dalum
3 0.19.75 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 54 Pige 50m crawl 7 og 8 år
1 1.06.43 Mathilde Gaarsted Nielsen
2 1.06.55 Josefine Folsach Schou
3 1.27.60 Rosa Kamstrup Søndergaard
4 1.44.50 Clara Friis Solander
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 55 Dreng 50m crawl 9 og 10 år
1 0.53.78 Victor Kamstrup Søndergaard
2 0.59.50 Sebastian Stormes
3 1.03.16 Carl Lisby
4 1.04.50 Casper Brandt
5 1.15.06 Magnus Kjær Skibsted
6 1.22.19 Andreas Klausen
7 1.28.00 Noah Gammelgaard
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 55 Pige 50m crawl 9 og 10 år
1 0.43.81 Malou Sophie Stormes
2 0.54.37 Laura Friis Solander
3 0.55.81 Stine Fruerlund Bech
4 1.15.46 Mette Bach
5 1.23.19 Helena Hedegaard Grønlykke
6 1.23.32 Caroline Z. Klosterskov
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 56 Dreng 50m crawl 11 og 12 år
1 0.46.16 Benjamin Rossavik
2 0.49.79 Uffe Ask Hansen
3 1.04.93 Mark Weaver
4 1.11.06 Milo Horn Geertsen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 56 Pige 50m crawl 11 og 12 år
1 0.45.41 MetteMarie Bitch
2 0.45.94 Amalie Z. Klosterskov
3 0.54.72 Laura K. Jensen
4 1.00.84 Kamilla Døssing Poulsen
5 1.01.91 Silje Riis Christensen
6 1.26.34 Ronja Krogholt
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 57 Dreng 50m crawl 13 og 14 år
1 0.36.09 Oliver Lund
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 57 Pige 50m crawl 13 og 14 år
1 0.38.72 Emma Christensen
2 0.53.54 Jenny C. Jensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 58 Dreng 50m crawl 15 år og ældre
1 0.30.81 Kasper Levring
2 0.32.65 Jacob Noes
3 0.38.57 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 58 Pige 50m crawl 15 år og ældre
1 0.40.37 Isabella Dalum
2 0.44.65 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 61 Dreng 100m crawl 9 og 10 år
1 1.53.78 Victor Kamstrup Søndergaard
2 2.41.44 Carl Lisby
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 61 Pige 100m crawl 9 og 10 år
1 1.37.97 Malou Sophie Stormes
2 2.04.63 Laura Friis Solander
3 2.11.53 Stine Fruerlund Bech
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 62 Dreng 100m crawl 11 og 12 år
1 1.50.00 Benjamin Rossavik
2 1.55.47 Uffe Ask Hansen
3 2.01.13 Jonas Krag
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 62 Pige 100m crawl 11 og 12 år
1 1.45.75 Amalie Z. Klosterskov
2 1.46.41 MetteMarie Bitch
3 2.36.50 Silje Riis Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 63 Dreng 100m crawl 13 og 14 år
1 1.24.91 Oliver Lund
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 63 Pige 100m crawl 13 og 14 år
1 1.24.25 Emma Christensen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 64 Dreng 100m crawl 15 år og ældre
1 1.09.94 Kasper Levring
2 1.18.18 Jacob Noes
3 1.25.47 Malthe Pabst
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 64 Pige 100m crawl 15 år og ældre
1 1.19.19 Pia Belza
2 1.32.34 Isabella Dalum
3 1.42.59 Stine Agesen
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Løb 65 Dreng og gamle mænd 50m fri 15 år og ældre
1 0.29.35 Claus Dalum
2 0.30.22 Kurt Belza
3 0.30.53 Keld Lisby
4 0.31.63 Kasper Levring
5 0.34.41 Jacob Noes
6 0.42.10 Per Christensen
|
|
|